Moja majka je skoro radila citoloski test na Papanikolau.U njenom rezultatu pise PA 2,VR 5. Interesuje me sta to znaci?

    Odgovoreno: 15. 07. 2007.

    • PA 2 je citoloski bris grlica materice i to je uredan nalaz. VR je verovatno VS (vaginalni sekret) - i oznacava petu grupu vaginalnog sekreta sto je znak poremecenog sekreta i zahteva lecenje oba partnera. (majka i njen partner-muz) a to je Tabl. Orvagyl od 400 mg 2 puta dnevno 7 dana a majka plus i vaginalete Orvagyla 10 dana. Za vreme terapije bez alkohola i seks. odnosa.