Postovani doktore, Najpre, puno Vam hvala za brz odgovor na moje prethodno pitanje. Moj problem se odnosio na e.colli pronadjenoj u cervikalnom i vaginalnom brisu.Nakon Vaseg odgovora, uradila sam c+v bris sa antibiog.i ustanovljeno je da je bakt. osetljiva na Alfacet,Cloramphenicol i Bactrim. Koristila sam 5 dana vag. Cloramph. a nakon toga smo i suprug i ja uzimali tabl. Bactrima (po 2 ujutro i 2 uvece, 5 dana). Da li treba nastaviti s terapijom i kada da ponovo uradim c+v bris ( da li kompletan ili samo na e.colli)? U medjuvremenu sam uradila i hormone (1. dana ciklusa-mada je zbog blagog krvarenja par dana unapred, tesko reci da li je to bas 1. dan). Rezultati su sledeci: PROLAKTIN 14.7 PROGESTERON 0.8 LH 8.2 FSH 28.3 ESTRADIOL 44.7 i TESTOSTERON 0.4 Izvinite zbog duzine pisma, ali smatram vaznim da pomenem i to, da mi je u decembru, nakon samo jedne folikulometr./13.dana ciklusa ("uterus u RVF pro. 62x55x48mm, kavum uterusa prazan, desni jajnik vel.31x25 mm, levi 26x25mm, folikuli oko 10mm") lekar propisao KLOMIFEN 2X1 od 5. do 10. dana menstr. (bez ikakve kontrole tokom terapije); nakon Klomifena,doslo je do hiperstimulacije i stvaranja vodene ciste, koja je februara bila velicine 81x52 mm (dva meseca sam cekala da pukne). Imajuci u vidu moju zelju da zatrudnim, imajuci sve ovo u vidu-kakve su mi sanse? Jos jednom, izvinite zbog dugog pisma i od srca hvala za postojanje nade da cu dobiti Vas odgovor!

    Odgovoreno: 15. 07. 2007.

    • Posle terapije trebalo bi da ponovite bris (kompletan ) sa antibiogramom. Moj savet za Vas bi bio stimulacija Klomidom , ali (blaga)- u manjoj dozi i pod kontrolim uz-ka (1 klomid dnevno ili prva 2 dana po dva a posle 1 ili poceti od 3. dana ciklusa- to mora da se idividualizuje uodnosu na odgovor organizma) i indukcija ovulacije Pregnylom a zatim ciljani odnosi ( u vreme ovulacije) i to "otpozadi" zbog toga sto Vam je materica zavaljena ili ako ste na ledjima podignite karlicu (jastuk ) i mirujte 10-tak min posle odnosa. Sanse su Vam dobre jer ocito odlicno reagujete na stimulaciju- mozda Vam i nije potrebna to morate da pratite.