Postovani doktore,  Imam 36 godina, u braku sam 2 godine. Pokusavam da zatrudnim, ali zasad, bezuspesno. Menstruacije dobijam redovno na 27-28 dana ( uz povremena odstupanja od nekoliko dana ranije). Suprug ima 35 godina. Od analiza, do sada smo uradili: on spermogram i spermokulturu, a ja test na hlamidiju, urea plazmu i mikoplazmu. Rezultati su dobri. Medjutim, u cervikalnom i vaginalnom brisu pronadjena mi je e.colli (u vaginalnom 2/3 kulture, u cervikalnom 1/3 kulture). Molim Vas, recite mi da li e.colli moze biti uzrocnik steriliteta i koliko opasne mogu biti njene posledice? Takodje, recite mi koju terapiju da primenjujem i da li i suprug treba da nesto od lekova koristi? S obzirom da se radi o akutnom stanju, molim Vas da mi sto hitnije odgovorite. HVALAAAAAAAAAA!

    Odgovoreno: 28. 06. 2007.

    • E.Colli u cervikalnom brisu moze biti uzrok Vasih problema - nemogucnost zatrudnjivanja. Treba je leciti i ona je obicno osetljiva na penicillinske preparate (Panklav od 625 mg 3x1) uz vaginalete koje Vam mogu napraviti u apoteci sa nekim penicillinskim preparatom. Ali najbolje je uraditi V+C bris sa antibiogramom i koristiti antibiotik na koji je bakterija osetljiva. Neka i suprug koristi.