Imam 27 godina i zadnjih par meseci osecam bol sa leve strane u predelu jajnika. Bol nije toliko jak ali je konstantan i imam osecaj kao da mi nesto pritiska jajnik. U pojedinim danima bol se prenosio i na levu nogu i krsta. Bila sam na pregledu kod ginekologa gde me je doktorka pregledala i sa ultra zvukom. Jajnici su normalne velicine, grlic materice je normalan. Ostalo je jos da uradim analize krvi i mokrace, doktorka kaze da je mozda u pitanju period radjanja, ali ja bol osecam zadnjih par meseci. Stoga vas molim za savet sta da radim i da li bih trebala da budem zabrinuta ili ne. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 24. 06. 2007.
    • Ne treba da budete zabrinuti, ali treba naci uzrok bola koji svakako nije posledica ovulacije (taj bol se javlja u sredini ciklusa) odn. perioda radjanja kako kaze Vasa doktorka. Uradite krvne analize urin sedimentaciju, posetite urologa (kamen ili pesak u bubrezima, posetite hirurga- kila, regulisite stolicu). Ukoliko je sve ovo u redu bol moze biti posledica nezgodnog sedenja- polozaja koji zauzimate ili poremecene statike kicme i karlicnih kostiju- mada ste Vi mladi za to.