na redovnom gin.pregledu doktor je video polip i istog momenta ga je odstranio i poslao na analizu na patologiji,inace sam vojni osiguranik. imam 30god.i brinem se da li je opasan,kako se leci(dr.je osim sto je odstranio polip i spalio ga je)i da li postoje i zlocudni polipi?

    Odgovoreno: 08. 06. 2007.

    • Rezultati H-P analize ce dati odgovor na Vase pitanje, ali da bi ste bili mirni ako je u pitanju obican polip onda ce sve biti u redu.Polip je u najvecem broju slucajeva dobrocudna tvorevina a leci se skidanjem-polipektomijom sto je Vama i uradjeno. Izuzetno retko oni se mogu maligno transformisati, ali to je karakteristicno za poznije godine i zapustene slucajeve sto Vi niste.