Pre dve godine imala sam kondilome,oni su uklonjeni,koristila sam macmiror vag. i aloju za spoljasnu upotrebu,ali mi je ostala ranica na grlicu materice u vidu mozaika.Redovno idem na kontrole,papa test je uredan,ali me zanima da li ta ranica moze da se izleci,i da li kantarion tu nesto pomaze?Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 10. 07. 2008.
    • Ako je mozaik prisutan kantarion ga nece izleciti. Porodjaj vaginalnim putem ima reparativni efekat na ovakve promene (sljusti ih), a ako to ne planirate a Mz se zadrzava duze vreme- ciljana biopsija tog mesta, H-P dijagnoza i zatim tretman grlica (spaljivanje, laser).