Molim Vas da mi odgovorite da li miom na zadnjem zidu materice velicine 2.33*3.19 moze predstavljati problem za trudnocu. Imam redovne menstruacije, nikakve promene nemam.Za miom sam saznala kada sam otisla na pregled kod ginekologa. Molim Vas da mi odgovorite sto pre, u panici sam, jer planiram porodicu i vec sam uznemirena.

    Odgovoreno: 09. 07. 2008.
    • Zavisi od lokalizacije(da li je prema supljini materice, u zidu ili prema napolje).Ukoliko ne remeti supljinu nema kontraindikacija za trudnocu- slobodno mozete ici na trudnocu- nece biti problema. Ponekad se moze desiti da ne dolazi do zatrudnjivanja zbog prisustva mioma a iz neobjasnjivih razloga (hormonski razlozi najverovatnije) i tada je indikovano operativno resavanje istog. Dakle krenite-i ako ostanete trudni sve ok.; a ako se tu pojavi problem-(8-!0 meseci) uklonite ga. Nemojte biti uznemireni.