Dragi Doktore, stigli su rezultati ciljane biospije grlica i cervikalne kiretaze, pa bih volela da cujem Vase misljenje i preporuku za dalji tretman. Nalaz sa ciljane biopsije glasi ECTROPION EPIODERMISATUS CERVICIS. PARAKERATOSIS SQUAMOCELLULARISCERVICIS, a cervikalne kiretaze - krv, sluz tracice skvamoznog epitela sa znacima parakeratoze i fragmenti strome (dosadasnji rezultati,PA II -nesto leukocita, celije pretezno gornjih slojeva bez znakova atipije, sekret IIId, ponovljeno VI grupa,V+C bris negativni). HVALA PUNO!!!

    Odgovoreno: 09. 07. 2008.
    • Nista sto bi trebalo da Vas zabrine- promene su morfoloske i nema znakova virusne infekcije i premaligniteta. U takvim slucajevima dovoljno je uraditi Dijatermokoagulaciju ili Laser tretman grlica cime ce se ukloniti kolposkopski sumnjivo mesto i pruzite sansa za obnovu plocastoslojevitog epitela koji treba da bude tu a samim tim ce se "reparirati" grlic i postati otporniji na infekcije. Istovremeno time se poboljsava njegova funkcionalnost sto se direktno odrazava na ceo genitalni trakt zene.Th za sekret Vag. Poliginax jedno pak.