Uvazeni doktore Stefanovicu, imam 33 god. dvoje djece i bez abortusa i pobacaja. Na proslogodisnjoj kontroli na brisevima pronadjene cu neke "clue" celije, papa je bio 2 a sekret 3 grupa. Konstatovana je upala grlica i mala ranica, terapija neo-penotran. Sad na kontroli jaka upala grlica i ranica, terapija macmiror compleks, papa 2 grupa. Uradjena kolposkopija sa savjetom godisnje kontrole. Interesuje me dali bih po vasem misljenju mogla da sa nekom terapijom doprinesem poboljsanju trenutnog stanja. Uz sve pohvale za vas, hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Mozete probati sa V+C brisom i terapijom po antibiogramu (oralno i vaginalete sirokog spektra [neopenotran, poliginax, M.M.Complex] il;i pravljene sa antibiotikom po antibiogramu). Posle ove terapije u nekoliko ciklusa po 5-7 dana vaginalete sa kantarionom. Drugi nacin je da uradite ciljanu biopsiju i kada se potvrdi upala histopatoloski- bez prisustva nekog drugog patogenog supstrata- uradite DTK (spaljivanje) ili laser tretman grlica cime cete dati sansu za reepitelizaciju (obnovu) ostecenog tkiva. Ukoliko nemate tegoba- redovne godisnje kontrole uz borbu protiv poremecenog sekreta su takodje vid ponasanja u Vasem slucaju.