Postovani, muz i ja pokusavamo vec duse vreme da dobijemo dete. zadnja menstruacija mi je bila 24.maja 2008. Tokom prosle nedelje osecala sam bolove u donjem delu stomaka,kao predmenstrualne,medjutim sve cesce sam mokrila ,i jos uvek. 20.juna sam posetila ginekologa zbog pojacanog sekreta,bris je u redu,na jajniku mi je rekla da imam zuto telo koje nije jos puklo i koje je malo uvecano,ali da nije nista alarmanno i da ce otici sa sledecom menstruacijom. Medjutim pitala me je da li u porodici imam blizance.Kada sam joj rekla ne,i pitala je zasto me je to pitala ,nasmejala se i odgovorila mi da su mi jajne celije takve da imam predispozicije da imam blizance. Uradila sam ultra zvuk i rekla mi je da za sad nisam trudna. Molim vas da mi odgovorite sta to po vasem misljenju znaci...

    Odgovoreno: 26. 06. 2008.
    • To je njena slobodna interpretacija  UZ-ka koji je kod Vas videla- dakle nista zabrinjavajuce i za sekiraciju- ali treba iskljuciti sindrom plicisticnih jajnika-popricajte o tome sa njom. A to da li ce se desiti blizanacka trudnoca je nemoguce predvideti na osnovu UZ-ka. Vi treba da proverite da li imate ovulaciju- dakle folikulometrija- obzirom da duze vreme pokusavate da ostanete trudni. Takodje proverite vaginalnu mikrobiologiju kao i spermogram i spermokulturu supruga.