Koristila sam 3 meseca Yasmin pa sam produzila sa Diane-35,tako da ukupno jednu godinu sam sa kontraceptivi.Moje pitanje je koliko dugo mogu koristiti oralni kontraceptivi?(pr.dali 5 godina je veoma dugi period).Napomena:imam 3 godisan sin,30 godina i nikakve zdravstvene probleme.Hvala vam puno.

    Odgovoreno: 26. 06. 2008.
    • Moje pitanje je zasto ste presli na Diane 35. Ako imate problema sa pojacanom dlakavoscu i policisticnim jajnicima onda je u redu (mada sumnjam jer imate dete), a ako ne moj savet je da se vratite niskodozaznim oralnim kontraceptivima (Yasmin je najpropisivaniji OK na zapadu, ili Logest ako vam Yasmin ne prija). Niskodozazne OK mozete uzimati bez bojazni do 5 godina  (bez prestanka), ali ja ipak savetujem da na 9 meseci pravite 3 meseca pauzu. Proveravajte grudi i biohemijske analize redovno kao i kolposkopiju i PApa test.