Postovani doktore, Poslednju menstruaciju sam imala 15. maja. Pre cetiri dana sam uradila test i pokazao je da sam trudna. Radila sam ultrazvuk 17. juna i doktorka mi je rekla do sa jos nista ne moze videti u materici, ali da na desnom jajniku vidi cistu velicine 22*19.Da li to moze biti zuto telo? Danas mi se pojavila mala kolicina braonkastog sekreta, da li je nomalan nalaz? Ranije nisam imala ginekoloskih oboljelja

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • Trudnoca se UZ-cno moze videti sa 5 nedelja i 4 dana (gestacijski mesak moze se videti i ranije) vaginalnom sondom kada se moze uociti i srcana radnja ploda- utvrditi vitalnost (kvalitet) trudnoce. Cista jeste zuto telo, a pojava sekreta je moguca, ali nije normalan nalaz. Aklo se pojaca javite se Dr, a ako ne onda sacekajte jos 10-tak dana da bi se utvrdila lokalizacija i kvalitet trudnoce.