Poslednja dijagnoza na ginekoloskom pregledu je bila Hyperprolactinaemia (prolaktin:1107), terapija je bila 2 kutije Bromergona na 12 sati. Bolovi u grudima i napetost su nestali i ciklus se normalizovao. Kao i vise puta do sada, nakon nekoliko meseci simptomi su se vracali. Poslednjih meseci napetost u grudima je prestala ali je ciklus vrlo neredovan, poslednja menstruacija je bila pre 2 meseca (nisam trudna). Svaki odlazak kod lekara zavrsava se terapijom Endometrila (za ciklus) ili Bromergona (za prolaktin). Da li postoji neka detaljnija analiza ili pregled cime bi dovela do trajnijeg resenja?

    Odgovoreno: 03. 05. 2007.
    • Kod hiperprolaktinemije se obavezno radi sirina vidnog polja, i radiografija sele turcike- mesta gde je u glavi smestena hipofiza - zlezda odgovorna za lucenje prolaktina. Vi najverovatnije imate mikroadenom hipofize (vrlo cest problem) i potrebna je dugotrajna terapija Bromergonom ( a ne samo dva meseca). Naravno potrebno je da se nadje doza koja ce prolaktin drzati u referentnim granicama. Terapija moze da traje mesecima uz konsultaciji ginekologa i endokrinologa- posle ispitivanja koja sam Vam naveo. Ukoliko ga ne podnosite oralno- moze se stavljati i vaginalno.Takodje i trudnoca je jedno od resenja.