Postovani doktore, citam odgovore koje dajete na ovom sajtu, jako interesantnih tema ima, hvala Vam sto dajete ovako jasne odgovore a ja bih imala par pitanja za Vas: - cula sam ( mozda spada u bapske price ) da je dobar znak kada su bolne menstruacije i kad pocnu da kasne 5-6 dana ( a inace je dan razlike uglavnom svakog meseca) - moze se lako ostati u drugom stanju. Ima li to neke veze s istinom? - u braku sam godinu dana, imam 21 godinu, nisam jos uvek trudna ( sto je pocelo da me brine ) da li imaju neke pilule koje bi mi pomogle da ostanem u drugom stanju? - U poslednje vreme nakon odnosa pojavljuje se puno tecnosti koja je bezbojna i bez mirisa, a onda slede bolovi ispod stomaka. Sta to moze da bude? - Da li je normalno da nakon odnosa imam jak nagon za mokrenjem ( svaki put nakon odnosa )? Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 11. 06. 2008.
    • Nisu bapske price- bolne menstruacije su indirektni znak ovulatornih ciklusa (ciklusa u kojima se oslobadja jajna celija). Sto se tice kasnjenja 5-6 dana to je glupost, a Vi imate onako kako treba te se ne sekirajte. Po definiciji ako nakon godinu dana redovnih nezasticenih odnosa ne dodje do trudnoce treba potraziti strucnu pomoc- mada ste Vi vrlo mladi te je moj savet da sacekate jesen- sada je sezona odmora- opustite se i ne razmisljajte o trudnoci.  Proverite krvnu sliku, urin urinokulturu i sedimentaciju- verovatno imate hronicnu upalu mokracnih kanala. Takodje sa ovim analizama posetite ginekologa radi pregleda, kolposkopije i PA testa sto je obavezno uraditi jednom godisnje.