Postovani, tokom ginekoloskog pregleda pre 2 godine otkrivena mi je ranica na grlicu materice. Radila sam papanikolau test, kolposkopiju, doktorka mi je dala vaginalete i rekla da nema razloga za brigu. Medjutim, u poslednje vreme posle odnosa desilo mi se da krvarim. Otisla sam na pregled kod ginekologa i rekla mi je da imam ranicu na grlicu (verovatno je to ista od ranije). Radila sam bris grlica i utvrdjeno je da imam eserihiju coli u velikom broju, sto mi je bilo cudno, jer nemam nikakvih problema sa urinarnim traktom. Inace na ultrazvuku je sve bilo u redu. Ineresuje me da li je ta ranica kao i eserihija coli opasna, tj. da li mogu izazvati neke negativne posledice po reproduktivno zdravlje. Imam 22 godine. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Odgovor je potvradan. Ranici nije mesto tu i potrebno je prvo sanirati infekciju (po antibiogramu) zatim ponoviti kolposkopiju , PA i biopsiju , a zatim po nalazu histopatologije (biopsije) sanirati "ranicu" na grlicu (spaljivanje, laser, konizacija ) . Kontaktna krvavljenja (tokom odnosa) su indikacija za ovo sto sam Vam napisao te postupite po mom savetu.