Poštovani doktore,prije 3 mjeseca imalasam konezaciju posrjedi je bijo CIN 3,zanima me koliko su rizične buduće trudnoće,jer sam prije konezacije imala spontani pobačaj u 12 tjednu trudnoće?hvala

    Odgovoreno: 25. 05. 2008.
    • Nadam se da je konizacijom lecenje zavrseno- t.j. da je H-P ok. Sto se tice buducih trudnoca najveci rizik je u iznosenju trudnoce (zbog eventualne slabosti grlica)- bice potrebno mirovanje, preventivni serklaz , tokoliza (sprecavanje prevremenih matericnih kontrakcija), i stalna borba protiv vaginalne i cervikalne infekcije. Sto se tice svega ostalog sve je isto kao kod obicne trudnoce. Spontani koji ste imali u 12-oj nedelji nema veze sa grlicem- nastao je iz nekih drugih razloga (procitajte na ovom sajtu tekst: Ponovljeni spontani pobacaj da bi ste se upoznali sa problematikom vezanom za  ono sto Vam se dogodilo).