Postovani doktore, imam 20 god. i danas sam prvi put posetila ginekologa (studentski sistemacki pregled) i receno mi je da imam ranicu na grlicu materice i da moram da dodjem za vreme ovulacije da mi se uradi papa test. Imam sexualne odnose, ponekad mi se desilo da mi menstruacija kasni al najvise nekih desetak dana, inace nikakvih drugih problema nisam imala.. Iskreno me interesuje Vase misljenje? Nestrpljivo ocekujem Vas odgovor.. Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 22. 05. 2008.
    • Moj odgovor je ; uradite kolposkopiju i PA test- tu nema sta de se doda ili oduzme- svaka seksualno aktivna zena jednom godisnje treba da uradi ova dva pregleda koja predstavljaju screening za premaligne promene na grlicu. Od sada pa nadalje to Vam je pravilo koje ne smete da zaboravite- Vase zdravlje je u pitanju. Bice sve u redu, ali uradite predlozeno. Pozdrav.