Postovani, molim da prokomentarisete ultrazvucni pregled (34 nedelja trudnoce-beba je zenskog pola): ---------------------------------------------- Fetal Biometry ---------------------------------------------- BPD Hadlock 8.34cm HC Hadlock 29.89cm AC Hadlock 29.92cm FTA Osaka 71.24cm2 FL Hadlock 6.40cm ---------------------------------------------- Fetal long bones ---------------------------------------------- HUM Jeanty 5.72cm TIB Jeanty 5.58cm ---------------------------------------------- Moj ginekolog nista nije prokomentarisao nalaze KKS! Sve je u redu osim Leukocita koji su poviseni i iznose 15.3 Molim misljenje Zahvaljujem,Dragana

    Odgovoreno: 22. 05. 2008.
    • Ultrazvucna gestacija odgovara klinickoj- nalaz je dakle uredan (rast bebe- ultrazvucna biometrija- odgovara starosti trudnoce). U trudnoci ponekad postoji reaktivna leukocitoza (poviseni leukociti). Da bi se razlucilo da li je to ili nesto drugo uradite urin, proveru kod stomatologa i i C-reaktivni protein sto ce ukazati na prirodu leukocitoze.