Postovani, imam 32 godine (nisam radjala) ultrazvukom mi je ustanovljen polip na endometrijumu i za sutra zakazana histeroskopija. Prethodno mi je receno da uzimam oralni kontraceptiv (Jeannine). Danas su mi stigli rezultati krvne slike i SE mi je povisena (1h/18mm, 2h/48mm), a ostali rezultati su u redu. Da li je moguca povisena sedimentacija od kontraceptiva i da li ona moze eventualno da odlozi operaciju? Imam li razloga za brigu? S postovanjem

    Odgovoreno: 21. 05. 2008.
    • Sedimentacija nije ubrzana zbog uzimanja kontraceptiva- neki drugi razlog je u pitanju (urin, zubi...). Ubrzana sedimentacija moze odloziti intervenciju, a da li ce zavisi od ostalih nalaza i stava lekara koji ce da radi.