Postovani , trenutno sam u petom mesecu trudnoce.Ovo je druga bebasto znaci da sam bolove porodjaja vec iskusila i to su stvarno bolovi koji se jako tesko podnesu.Zanima me da li se kod nas u Nisu primenjuje anestezija prilikom porodjaja(posto znamo da je to u svetu normalno)? da li su moguce neke nuz pojave ili rizik za plod ? Hvala unapred i pozdrav!

    Odgovoreno: 17. 04. 2007.

    • Na zalost niska kinika iako je davnih devedesetih bila pionir u ovoj sferi danas nema epiduralnu anesteziju u svojoj ponudi. Najveci problem je organiizacione a ne strucne prirode. Sami ste rekli da je to rutinska ponuda u svetu - a to znaci da je bezbedna po plod i po majku.

Komentari na pitanje: #553

    • Postovani doktore imam jedno pitanje uradila sam papa test koji je druga grupa a test na cistocu treca grupa mozete mi objasniti sta to znaci i da li je ozbiljno posto imam vec neke smetnje?