Postovani doktore Stefanovicu, imam 30 godina, nijedan porodjaj i pobacaj do sada. Suprug i ja smo krenuli ovog meseca sa pokusajima da napravimo bebu i svakog puta nakon njegove ejakulacije u meni javi se osecaj pecenja, zarenja, paljenja ( bez svraba ) u vagini - "burning" koje traje oko 30-ak minuta i posle potpuno nestane ( suprug nema slicne simptome ). Nalazim da je razlog tome prisustvo sperme jer u svim drugim slucajevima i tokom samog seksualnog odnosa nemam nikakave simptome tj. sve je normalno. Zamolila bih Vas da mi odgovorite da sta je uzrok ovakvoj mojoj reakciji i sta bi trebalo da uradim da se vise ne pojavi ? Unapred zahvalna i srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 17. 04. 2007.

    • Postovana, ovakva simptomatoligija najverovatnije je uzrokovana psihickim opterecenjem (" pravljenje bebe") koje sada prati Vase odnose. Preispitajte se da li ste ranije imali takav osecaj. S druge strane prilikom orgazma dolazi do izlivanja sperme koja ima svoju temperaturu kao i do pojacanog lucenja cervikalne sluzi sto u sprezi sa spoznajomda pravite bebu moze biti uzrok takvom subjektivnom osecaju. Ipak treba proveriti (rutinski) vs, v + c bris, spermokulturu i antispermatozoidna antitela ukoliko u sledecih sest meseci ne dodje do trudnoce i taj se osecaj nae izgubi.