doktore imam jedno pitanje ima vec 10 dana od kako mi je trebala doci menstruacija ali nista test za trudnocu sam uradila ali je negativan osecam tupi bol u stomaku i mucninui imam i sekret bele boje meni menstruacija uvek kasni 2 do 3 dana ali ovako mnogo ne zanima me vase misljenje o tome i sta treba da uradim unapred vam hvala i pozdrav.

    Odgovoreno: 14. 05. 2008.
    • Logican odgovor je : javite se ginekologu. Posto ste se meni obratili moram da kazem da uzroci kasnjenja uglavnom mogu biti : trudnoca koju ste iskljucili, cista na jajniku (tzv. perzistentan folikul- izostanak ovulacije i nastavak rasta folikula koji nije ovulirao te nastaje manja cista koja uslovljava izostanak ciklusa), opet cista najajniku, ali nekog drugog porekla, hormonski poremecaj-uslovljen nekim drugim zbivanjima u organizmu. Ako za 5-7 dana ne dobijete ciklus, a iz nekog razloga ne mozete do ginekologa onda uzmite Primolut-nor 2x1 10 dana. Kada popijete zadnju tabletu u roku od 1-4 dana dobicete, a ako ne dobijete onda se morate obratiti ginekologu radi ginekoloskog i UZ-cnog pregleda.