Jeli bolje uraditi konizaciju elektro nozem ili radio talasima i koje su posledice...? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 12. 05. 2008.
    • Nije isto- elektro-nozem se moze raditi prava konizacija- a radio-talasima pretpostavljam Loop excizija (excizija omcom)- mada moze i klasicna konizacija. Koja ce se metoda primenjivati zavisi od tipa, velicine i dubine promene - a to treba da odredi lekar koji ce raditi. Ako se radi o CIN II ili III ili Ca in situ ja preporucujem klasicnu konizaciju (stara skola).