Imam 52 godine i vec duze vreme (7-8 meseci) imam problem prilikom polnog odnosa. Naime, jako me pece na samom ulazu vagine da je skoro nepodnosljivo izdrzati prodiranje penisa.Osecaj je kao da me milion zileta secka.Napominjem da mi Vagina nije suva i da i moj suprug i ja obozavamo seks ali nam ovo stvara veliki problem. Da li je to uopste pitanje za ginekologa ili nekog drugog lekara? Pomozite mi da resim problem i gde da odem na pregled? Zivimo u provinciji i nememoginekologa.Unapred hvala.

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Potrebno je da se taj deo Vaseg genitalnog sistema pogleda kolposkopski (vulvoskopija) i da se eventualno uradi biopsija ukoliko je potrebno. U medjuvremenu samo taj deo mazite svako vece 5-7 dana kremom Ovestin, a posle toga 2x nedeljno-pomoci ce sigurno.