Moje postovanje.Imam 42 god,redovne cikluse na 27 dana,zanima me da li je moguce uraditi nesto po pitanju prevelike vlaznosti u toku odnosa,toliko mi to smeta da mi upropasti uzitak inace drugih problema nemam. zanima me jos neki bezopasan nacin kontacepcije za onako po nekad ha ha izvinjavam se na
    neposrednosti,znaci bez pilula i spirale posto ne podnosim ni jedno ni drugo. Hvala mnogo.

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Ja cu vam predloziti nesto sto Vi sigurno znate{ ( u tim godinama) koje su uzgred budi receno najbolje (tako barem meni kazu)- sada se i ja malo salim} a to je metoda prekinutog odnosa (nesigurna) i kondom. Postoje i vaginalni spermicidi koji se stavljaju neposredno pre odnosa, ali su neprakticni a i
      uz Vas problem samo bi povecali diskomfor.Sto se tice vlaznosti- niste napisali da li je to skorasnji problem ili ga oduvek imali. Vaginalni fluor (sekret) potice najvecim delom od lucenja Bartolinijevih
      zlezdi (vlaze ulaz vagine) i cervikalnih zlezdi (iz grlica), kao i prolaskom -transudacijom kroz zidove vagine. U Vasem slucaju trebalo bi obratiti paznju na prisustvo infekcije, i na grlic- njegovu velicinu (moguce
      je da je hipertrofican, da ima ektopiju ["ranicu"]  i da tu lezi uzrok  Vasih problema koji se moze lako resiti Takodje treba uraditi UZ i proveriti stanje jajovoda (moguc hidrops tuba). Savetujem da duze vreme pijete Laktogin tbl (po uputstvu).Popricajte o ovome sa ginekologom koji Vas prati.