Postovani Dr Stefanovicu, Nedavno sam bila na ginekoloskom pregledu. Na otpusnoj listi mi je pisalo uputna dijagnoza: Cervicitis chronica, operacija-intervencija: Biopsio cervicitis uteriet termocauterisatio (hemost.) Znam da je uocena promena na grlicu materice, ali mi je ostalo veoma nepoznato. Da li bi ste bili ljubazni da mi objasnite o cemu se zapravo radi i kako nastaje? Veliko hvala.

    Odgovoreno: 03. 04. 2007.

    • Zbog sumnjivog kolposkopkog nalaza ( a mozda i PA) upuceni ste na biopsiju grlica (uzimanja isecka sa sumnjivog mesta radi definitivne histopatoloske dijagnoze)Po uzimanju isecka sa grlica krvavljenje je zaustavljeno spaljivanjem tog mesta- to je ono sto Vam je uradjeno. Sada treba da sacekate rezultate H-P nalaza i postupite prema preporuci ginekologa koji Vas je uputio na biopsiju i koji ce Vam protumaciti nalze.