ah doktore...u vezi sam vec 10 meseci. Moj decko je pre mene bio u vezi sa devojkom koja se lecila od kondiloma, inace to nije naso za shodno da mi kaze sve do trenutka dok ja nisam primetila promene kod sebe. Otisla sam kod ginekologa,gde su potvrdili da su u pitanju kondilomi. Dala sam bris vaginalnog sekreta i cervikalni bris citiram rezultat: " vaginalni sekret II grupa, patoloske bakterije nisu izolovane."kraj citata. Tako da sam odmah otisla na skidanje kondiloma. treba pomenuti da sam ih imala samo spolja. Kondilome sam skidala radio talasima...ali posle samo deset dana evo opet kondiloma...mnoze se velikom brzinom,doktorka mi je dala klaveks da probam da ih sprzim hemikalijom ali nista...inace sam anemicna i imunitet mi je jako slab,a kondilomi se ne razvijaju udruzeno vec svaki za sebe...u velikoj sam frci jer sam saznala da je to trajni virus...sigurna sam da postoji nesto sto mi moze pomoci? unapred zahvalna...

    Odgovoreno: 02. 04. 2007.
    • Na zalost kondilomi su velika posast i problem, ali naravno resiv. Za pocetak se vratite u ordinaciju gde Vam je radjeno uklanjanje ( mislim da bi trebalo da uvaze - uslovno receno reklamaciju i odrade Vam ponovo) . Dalje morate da radite na podizanju imuniteta kako opsteg (vit c, omega3, protektin), tako i lokalnog i u tom smislu morate da nabavite kremu Aldara (ima je u Grckoj i dosta je skupa). Nemojte upotrebljavati clavex pogotovu ne sami jer mozete napraviti opekotine.