Mojoj devojci su našli u vaginalnom brisu da je Candida izolovana što znaći da je ima,pa me interesuje kakva je to bolest,koji je uzrok i kakve štetne uticaje ima po nju? Da li se prenosi seksualnim putem i da nije možda od mene dobila? Očekujem ubrzo odgovor. Hvala unapred!!!

    Odgovoreno: 02. 04. 2007.
    • Radi se o gljivicnoj infekciji koja nije seksualno prenosiva. Ne radi se o bolesti vec o remecenju normalne vaginalne flore iz nekog razloga (ishrana, stres, antibiotici). Gljivice su inace prisutne u vaginalnoj flori , ali u manjem broju. TH. Vag. Cansen 3.