postovanje pisem vam ponovo u nadi da cu dobiti vas odgovor. naime o cemu se radi. imam 39 godina i pre godinu ipo dana sam imala operaciju materice, i tom prilikom mi je otstranjena materica a ostali su mi jajnici. sve bilo uredu do pre nekoliko meseci kada sam prilikom orgazma pocela da osecam ostar bol u predelu malog stomaka i desnog jajnika. doktorka mi je rekla da imam cistu na jajniku, ali nisam dobila nikakav lek da koristim. medjutim mene interesuje da li postoji opasnost da dobijem neki tumor jajnika, jer sam imala miom materice, ili to moze biti nesto drugo. napominjem da je taj bol osecam samo prilikom orgazma. molim vas da mi ukoliko mozete date neki savet i odgovor na postavljeno pitanje. unapred vam se zahvaljujem Lea

    Odgovoreno: 02. 04. 2007.

    • Miom materice nema veze sa cistama na jajniku- ne sekirajte se. Najverovatnije se radi o funkcionalnoj cisti- koja se i inace javlja kod zena u tim godinama povremeno. Bol u toku orgazma moze biti posledica postojanja priraslica od operacije i njihovog zatezanja prilkom orgazma- tada se grce misici karlicnog dna. Moja preporuka Vam je 2x godisnje ginekoloska i uz kontrola.

Komentari na pitanje: #367

    • Poštovani, Molim Vas za pomoć. Pre otprilike dve nedelje sam počela da osećam bol u klitorisu, samo tokom orgazma. Bol traje nekoliko sekundi i posle toga me više ne boli. Taj bol sam osetila svaki put od tada, samo tokom orgazma. Moram da napomenem da trenutno imam ureaplazmu i da treba da počnem sa terapijom antibioticima koje mi je ginekolog prepisao. Da li taj bol može da dolazi od te infekfije ili ne? Drugih simtoma ni bolova nemam. Ureaplazma mi je otkrivena slučajno tokom rutinskog pregleda. Unapred se zahvaljujem na odgovoru!