sta znaci kada je nivo ca 125,preko 100.I sta tacno predstavlja taj tumor marker.Sta znaci kada menstrualno krvarenje traje preko deset dana,stim sto poslednja cetri dana nema ciste crvene krvi,vec je braon boje

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.

    • Ca-125 je nespecificni tumor marker koji moze biti povisen u razlicitim situacijama, ali kad god je povisen treba konsultovati ginekologa koji Vas je uputio na tu analizu.(tumor, cista, endometrioza, zapaljenje). Krvarenje preko 10 dana je produzeno menstrualno krvavljenje (menometroragija) i moze biti posledica najrazlicitijih faktora a najcesce je hormonski uslovljeno (godine zivota, cista na jajniku ) ili je posledica organskih promena (miom). Takodje obavezno proveriti i nalaz na grlicu (kolpo i PA)

Komentari na pitanje: #236

    • Moja mama ima na štitnoj žlezdi specifičan Tumor Antigen, hormoni u granici normale, tg povišen na 164,2. Da li je ovo maligno obolenje, predlaže se operacija ali mama ne pristaje. Molim Vas da mi odgovorite što pre mnogo sam zabrinuta. Unapred se zahvaljujem.