Postovanje,  Posle pijenja antibiotika pojavio mi se blagi svrab i crvenilo vagine kao  i suvoca. Znam da je rec o Candidi i otisla sam u apoteku i kupila  Canesten. Pre ovoga nikad nisam imala Candidu (jer retko pijem  antibiotike). Ono sto me je zabrinulo je da u uputstvu pise da moze da  izazove nesvesticu, pad pritiska a meni se jednom prilikom, kad sam  koristila vaginalete na bazi joda, desilo da kad sam uvece ustala i  otisla do WCa umalo nisam pala u nesvest. Smracilo mi se sve pred ocima i  bas mi je bilo lose. I ja sam to nekako pripisala vaginaletama. Mnogi su  mi rekli da to nema veze jer vaginalete ne mogu da izazovu da nazovem  sistemsku reakciju nego samo lokalnu. Al' kad sam ovde procitla da ipak  moze, pitam se dal' je to meni bilo od toga? Dal' je moguce da mi je bilo  lose od tih vagitorija i dal' sam ja onda osetljiva na neki sastojak i da  ne bi trebalo da koristim ni ovaj kanesten? dal postoji neki drugi lek za  kandidu koji ne izaziva te pojave?  Zaboravila sam da kazem da imam 26 godina ako to nesto znaci.  S' nestrpljenjem cekam vas odgovor i unapred se zahvaljujem na ukazanom  vremenu!

    Odgovoreno: 09. 01. 2008.
    • E pa nije Vam od toga- jer Vi ste koristili Vag. sa jodom a ove nemaju jod tako da to nema veze sa onim sto se Vama dogodilo. Vi ste najverovatnije naglo ustali i doziveli ortostatsku (polozajnu) hipotenziju te Vam se desilo ono sto ste opisali. U svakom slucaju slobodno probajte Canesten vaginalete (odlicne su za problem koji imate), ali uvece u krevetu i ne ustajte neko vreme ili ustanite polako. Mozete za gljivice uzeti i Lomexin, ili Nistatin vaginalete.