Poštovani,
    u 13.sedmici sam trudnoće, imam 22 godine i ovo mi je prva trudnoća. Poslednji pregled ultrazvukom sam obavila u 8.sedmici. Tada je sve bilo uredu. Planiram da odem ove ili naredne sedmice opet na ultrazvučni pregled, pa Vas pitam da li imaju neki testovi i dodatni pregledi koje bih u ovom periodu trebala obaviti osim ultrazvučnog?
    Hvala

    Odgovoreno: 20. 02. 2009.
    • Ima. Od 11-14 nedelje radi se UZčni pregled na hromozomopatije [meri se vratno zadebljanje kod deteta- nuhalna translucenca, meri se nosna kost deteta i radi ductus venosus] to su UZ-cni markeri za Downov sindrom. Takodje radi se biohemijski Double screening test. Više u tekstu na sajtu: testiranje u trudnoći.