Poštovani,
    pišem Vam iz Makedonije i htela bih da Vas zamolim da mi odgovorite na moj e- mail. Pre 8 godina, nakon porođaja imala sam endometriozu kod oba jajnika. U novembru prošle godine pojavili su mi se bol i hladnoća u grudima, dojkama, koji još uvek osećam, kao i bolovi u stomaku. Bila sam kod ginekologa i rekao mi je da su jajnici čisti, ali da se endometrioza prenela na maternicu. Objasnio mi je da se stvaraju slojevi oko materice i da zbog toga imam obilne i dugotrajne menstruacije. Prepisao mi je Jasmin, pijem ih dve nedelje, ali imam mnogo nusefekata. Glavobolju, mučninu, a osećam kao da mi je cela utroba gnila -osećam bolove i u bubrezima i jetri, svuda. Pročitala sam da se od endometrioze materice pojavljuje osećaj malaksalosti, koji sve više osećam, gubim koncentraciju, i imam hroničnu potrebu za spavanjem. A svakim danom, sve češće osećam bol u grudima, postaju sve veće, a kad ih dodirnem osećam da su se pojavile kvržice. I često me hvata jeza, natrne mi celo telo. Napisala sam Vam mnogo simptoma i nadam se da ćete mi odgovoriti.
    Pozdrav
    P.S Gde da pročitam odgovor?

    Odgovoreno: 20. 02. 2009.
    • Na sajtu - odgovori. Prvo ako ste imali E na janicima - gde je sada?- sada je nema- to ne pije vodu- dakle dg. je bila pogrešna [naročito posle porodjaja - porodjaj je najbolji lek za E]. Vi sad imate možda adenomiozu [vrsta E lokalizovana samo na materični mišić]- to je moguće i to može biti uzrok produženih krvavljenja - savetujem promenu kontraceptiva: uzmite YAZ. Dalje, grudi: uradite nivo Prolaktina, UZ dojke i posetite hirurga [moguće je da će tražiti prekid hormonske terapije- poslušajte ga].