Poštovani, Imam 29 godina i 4 spontana pobačaja u prethodne 3 godine (usled policističnih jajnika), i trenutno sam u 7.nedelji trudnoće i pošto mi se javilo krvarenje, jako sam se uplašila da nešto ponovo nije u redu s trudnoćom, pa sam odmah otišla svom ginekologu, i posle UZ pregleda, konstatovao je da je sve u redu s plodom, ali je posle kolposkopskog pregleda utvrdio da imam polipe na grliću materice, i da zbog toga krvarim. Molim Vas da mi nešto više kažete o polipima na grliću materice, da li su opasni i koliko, i da li utiču na plod i trudnoću uopšte. Unapred zahvalna,
    Tatjana Stanković

    Odgovoreno: 13. 03. 2007.
    • U ovom trnutku polipi na grlicu (dobrocudne promene ) nisu Vas problem u smislu ostecenja ploda ili izazivanja spontanog pobacaja.Na ovom sajtu imate clanak o ponovljenim spontanim pobacajima pa savetujem da ga procitate i o tome porazgovarate sa Vasim ginekologom. Ne bi bilo lose da se uradi oralni glukozotolerans test, i sa rezultatima se obratiti Vasem lekaru. PCOSy ide sa losom tolerancijom secera i povisenim nivoima androgena - pa su spontani pobacaji cesci u ovom problemu.