Postovanje, trudnica sam i za dva meseca cu postati mama. Zanimaju me neki detalji vezano za epiduralnu anesteziju,tacnije interesuju me kontraindikacije i moguce komplikacije u toku i posle epiduralne anestezije. Unapred Vam, zahvaljujem na odgovoru.

    Odgovoreno: 13. 03. 2007.

    • Epiduralna anestezija je siroko primenjeni vid anestezije u toku porodjaja na zapadu. U Nisu je sa njom zapoceto devedesetih godina sa odlicnim uspehom, ali se iz razlicitih razloga (u koje necu da ulazim ) prestalo tako da takav vid anestezije se ne radi rutinski u nasem porodilistu (sto je steta).Kontraindikacije su malobrojne a najcesca komplikacija je zavrsetak porodjaja Wakuum-ekstrakcijom zbog izostanka rotacije glavice na izlazu a zbog relaksirane medjice. Komplikacije vezane za anesteziju su retke.