Poštovani doktore,
    pošto tokom ciklusa prva dva dana imam izrazito jake menstrualne bolove, (ne mogu proći bez tablete), možete li mi reći koji lek je najboje da pijem, tj. koji je najmanje štetan? I šta drugo može da mi bude od pomoći u tim trenucima? Inače imam 26 godina, nisam rađala.

    Odgovoreno: 24. 12. 2008.
    • Probajte sa običnim aspirinom 2x1 2 dana pre očekivanog ciklusa i prva dva dana ciklusa. Takodje možete ako to ne pomogne da stavite čepić Diklofenaka (u čmar) po potrebi. Ako sve ovo ne pomogne onda je lek oralna kontrecepcija, ali probajte za početak predloženo.