Poštovani doktore,
    radila sam histeroskopski pregled uterusa i nalaz je sledeći: Histeroskopski nalaz na ulazu u kavum nailazi se na sluzokožu uobičajenog izgleda za fazu ciklusa, oba roga lako naznačena, jasno vidljivih ostijuma jajovoda. Kakav je nalaz i šta znači ovo "lako naznačeni rogovi"?
    Da li to može da utiče na moju želju da ostanem u drugom stanju? Lekar mi je rekao da to nema veze i da to može da ima veze tek u 9 mesecu.
    Hvala.

    Odgovoreno: 24. 12. 2008.
    • To je uredan nalaz. Materica u embrionalnom razviću nastaje spajanjem 2 simetrične polovine što ponekad može da dovede do različitog stepena anomalija izgleda materice. Kod Vas je to jedva naznačeno [nije anomalija] i nije uzrok koji bi mogao da uslovi sterilitet.