Doktore,
    koji test na hlamidiju je sigurniji, da li preko brisa ili screning antitela? (pretpostavljam da je to preko krvi). Da li se ona može izlečiti ako je prisutna više godina i da li je uzrok vaginalnom svrabu i pečenju prilikom mokrenja, ako su svi ostali brisevi sterilini?
    Hvala!

    Odgovoreno: 24. 12. 2008.
    • Sa tim testovima uvek je problem - mislim na tumačenje. Lično ja tražim nalaz iz brisa ne iz krvi. Najpreciznija metoda je PCR iz brisa grlića, ali je prilicno skupa i ne radi se svuda. Dakle moj predlog je iz brisa. Uradite urinokulturu, a svrab je najčešće posledica gljivica.