Poštovani doktore,
    Imam 28 godina. Poslednju menstruaciju sam imala 16.11.2008, rezultat testa na trudnoću iz krvi, koji sam radila 18.12.2008. je bio BETA HCG=1384mlU/mL. Nezaštićene odnose sam imala 23.11. i 29.11. i 30.11.2008. Vrlo sam srećna i uzbuđena zbog trudnoće, ali me je drugarica, koja već ima dvoje dece, uplašila, jer kaže da po tom mom rezultatu i nivou BETA HCG-a, moja beba je mnogo starija nego što ja mislim. A ja mislim da sam test radila u 3. nedelji trudnoće i da sam ostala u drugom stanju ili 29. ili 30.11. ili sledećih 2, 3 dana, jer maybe baby je pokazao da su mi 29. i 30. plodni dani. Na internetu pise da u 3. nedelji nivo BETA HCG-a treba da bude 5-50 mlU/ml, u 4. nedelji 5-426 mlU/ml, a u 5. nedelji 18-7340mlU/ml, a nemoguće je da sam prošle nedelje bila 5. nedelja. I još sam pitala jednu dr, ginekologa šta misli o tome i ona je rekla da mi je nivo BETA HCG-a povišen i da to treba pratiti. Pregled mi je zakazan za sutra uveče, ali ja sam mnogo zabrinuta, čitala sam da i anomalije ploda, kao i grozdasta mola izazivaju povišen nivo BETA HCG-a. Molim Vas da mi date svoje mišljenje o ovim podacima. Ovo mi je prva trudnoća, a zabrinuta sam i zato što sam prethodne 4 godine imala problema sa hlamidijom, koja se 5 puta vraćala, poslednji put sam bila negativna, a test je rađen 29.10.2008. i sad me opet jajnik boli kao nekad kad sam bila pozitivna, bol se širi ka butini i kolenu. Nije jak, ali me uznemirava.
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 12. 2008.
    • Trudnoća se u ginekologiji računa od prvog dana zadnje menstruacije tako da kada ste radili BHCG Vi ste bili u 5-oj nedelji trudnoće a vrednosti su ok za taj period - što će i UZ potvrditi. Jajnik Vas ne boli zbog hlamidije već zbog rasta žutog tela na njemu (najverovatnije) što je očekivana pojava. Mislim da je sve u redu kod Vas.

Komentari na pitanje: #18014

    • Pozdrav. Imam povećane vrednosti AFP-a i betahcgea ,imam 56 god i ciklus nemam vec 6 godina. Brinem na sta ti rezultati mogu da ukazu.

    • Pozdrav,molim vas za odgovor. Radila sam betu i pokuzuje da je 19,3 Da li je trudnoca u pitanju ili?