Poštovani,
    u iščekivanju zakazanog pregleda, obraćam se Vama, jer sam u izuzetnoj situaciji. Ne znajući za trudnoću, otkrila sam to juče pomoću testa iz apoteke, imala sam skener temporalne kosti. E sad pitanje je da li je zadnji prvi dan zadnjeg ciklusa bio 15.10 ili 09.11. Skener je bio 10.11. Poslije toga sam pila antibiotike ciprocinal 10 dana i koristila marocen kapi za uši. Znam da će ljekar odrediti dužinu trudnoće, ali sad ide vikend i ako možete da mi odgovorite kakve poslijedice ima skener na plod i antibiotici i da li je obavezan prekid?
    Hvala

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • U prvih 56 dana trudnoće važi zakon sve ili ništa: noksa koja deluje u ovom periodu će ili 100% oštetiti plod- pa trudnoća neće uspeti ili će ako iz ovog perioda plod izadje vitalan ujedno biti i neoštećen. O detaljima ćete kada saznate koliko ste trudni.