38 mi je godina. Ove godine (2008) primetila sam da su mi ciklusi 3 puta kasnili po 2-3 dana, a zadnji ciklus je 3 dana poranio. I ranije mi se desavala ovakva otstupanja, ali redje. Ponekad boja prvog dana mi je tamnija (ali ne smedja). Hormonski nalaz od pre 2 meseca je normalan. Inace kosa mi u zadnje vreme uzasno puno opada, povremeno imam nesanicu i talase vrucine. Obzirom da sve cesce citam o ranom klimakteriju, brine me ovo pomeranje ciklusa, kao i simptomi-sta bi moglo da znaci, rani indicator perimenopauze? Koliko je \"rok trajanja\" hormonskih analiza? Mogu li nekako regulisati ciklus pomocu prirodnih preparata? Hvala i pozdrav

    Odgovoreno: 28. 10. 2008.
    • Probajte sa preparatima crvene deteline ili preparatima soje (cefaklimen). Ne mora da znaci da ulazite u menopauzu, mada je moguce. Moze se ukljuciti i hormonska th. 3 meseca (klimen) sto ce Vas "stabilizovati" duzi vremenski period.