Poštovani,
    imam 28 godina i zovem se Goran, profesor sam fizičkog vaspitanja i bavim se rukometom. Moj problem je u tome što već godinu dana imam bolove u predelu desnog dela vrata, ramena i grudi kao i u predelu donjeg dela leđa stomaka, i desnog testisa ili ti bolovi tako zrače, ne znam tačno odakle potiču. Išao sam na razna ispitivanja i pronađena mi je cista u glavi pankreasa a pre mesec dana zbog bolova u predelu testisa i cista u glavi epididimisa desnog testisa, e sad urolozi i gastroenterolozi kažu da ti bolovi ne potiču od tih cisti jel su male i nikad ne bole, svi lekari mi kažu da je verovatno problem sa kičmom i prepisivali mi razne terapije, pio sam tetrazepam, diklofen duo, tegretol, movalis (ova zadnja dva su mi donekle ublažila tegobe ali na kratko vreme jer je opet sve krenulo da boli) bio kod lokalnog fizijatra on mi prepisao fastum gel i fizikalnu terapiju koja nije pomogla. Bolovi se po nekad smire ali nakon dan dva sve opet kreće i u poslednjih mesec dana baš su intezivni, zbog svega toga sam veoma nervozan i napet pa mi je neuropsihijatar prepisao lorazepam i kaže da je sve to od napetosti i stresova (imao sam dosta stresova u zadnjih godinu ipo dana) međutim ništa se ne menja, radio sam rtg kičme i nalaz je u granicama normale blago iskrivljena kičma u torakalnom (torakalna skolioza) delu verovatno kao posledica rukometa, i ništa opet antireumatici koji ne pomažu, molio bih vas da mi na osnovu ovoga kažete šta bi moglo biti u pitanju, šta dalje da radim, mada da napomenem da kad god odem kod lekara sve se zavrsi na tome, ma promaje je, ušinuo si se, nisi lepo spavao itd. Da li bi mogli da mi vi preporučite neku terapiju mada znam da to bez pregleda nije preporučljivo ali sve ovo me čini veoma nervoznim i napetim i ometa mi normalan način života zato što predugo traje, inače da napomenem da su mi nalazi krvi u redu.
    Unapred hvala bilo kakav savet ili mišljenje bi mi dobrodošao. Srdačan pozdrav.

    Odgovoreno: 05. 06. 2009.
    • Poštovani,
      kada se pronađe uzrok bola, onda nije teško odrediti adekvatnu terapiju. Savetujem vam da uradite magnetnu rezonancu kičme kako bi ili potvrdili ili isključili postojanje promena i definitivno znali da li bolovi potoču od kičme ili ne. Posavetujte se i sa hirurzima o eventualnom lečenju tih cisti, njihovom sastavu i poreklu.