Poštovani doktore,
    Na vma mi je utvrđena dijagnoza coxarthrori lat sin, indikovana fizikalna terapija u Martu mesecu. Imam bolove u levom kuku a u desnom manje. Radim vežbe i pijem rapten duo protiv bolova. Molim Vas za savet šta učiniti da ne dođe do operacije.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 15. 04. 2009.
    • Koksartroza je degenerativna reumatska bolest koja izaziva bol i smanjenu pokretljivost kuka. Treba da pokušate sa upornom dugotrajnom fizikalnom terapijom (posebno vežbe) kako bi je usporili i odložili operaciju. Operacija se radi onda kada su bolovi veoma jaki i pokretljivost ograničena u takvoj meri da remeti normalno kretanje i funkcionisanje. Najpre odite na fizikalnu terapiju. Pozdrav.