Moj problem su bolovi u donjem dijelu leđa, lumbarni dio. Pojave se bolovi jaki pa mi ukoči lijevu nogu i boli me ludo lijeva peta, imala sam i fizikalne  terapije ali bol se vraća. Kojih pokreta se trebam čuvati? Kako spriječiti bolove?
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 08. 04. 2009.
    • Postoje vežbe za bolni lumbalni sindrom koje se mogu naučiti na fizikalnom tretmanu. Tada bi trebalo da Vam budu pokazani i zaštitni položaji za kičmeni stub (lumbalni deo). Postoje i brošure sa slikama na kojima su objašnjeni položaji. Važno je da izbegavate savijanje donjeg dela kičme (npr. ako treba da se savijete i dohvatite predmet sa poda, učinite to pomoću čučnja - savijanjem u kolenima, a ne savijanjem u kičmi). Potražite od fizioterapeuta kod koga ste bili na tremanu jednu takvu brošuru.