Imam 37 godina. S vremena na vreme mi se javlja rezak bol u predelu zadnjice sa leve strane. Imam osećaj da je povezan sa kičmom jer nekada se proširi i na vrh kuka. Bol se ne spusta u nogu, najčešće se javi nakon izvođenja čučnjeva, vežbi za leđnu grupu mišića, ali u poslednje vreme ( na trenutnom poslu presedim po 8h dnevno) pri hodanju uz ili niz blage uspone. Zaljubljenik sam u skijanje i plivanje i nikada za vreme i nakon bavljenja istim nisam imao ove bolove. Da li je ovo slučaj za obraćanje stručnoj osobi, pravljenje Rtg ili CT/MR snimaka i da li bih i šta trebao da uradim?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 23. 03. 2009.

Komentari na pitanje: #24834

    • U predelu zadnjice. . Narocito leve. . . Na dodir imam jak bol. . Ovako me nista ne boli ali ako se jace dodirnem ili malo udarim osetim bol koji se cak prenosi sa prednje strane. . . . Ne znam u cemu je problem. . .