Poštovani,
    u zadnjih godinu dana imam bolove u predjelu vrata, naročito po bočnim stranama, u oblasti između vrata i ramena i bol među plećkama. Išao sam u banju (bez masaže, nije bilo rezultata.Naknadnim masiranjem, bolovi među plećkama su popustili ali su se posle mjesec dana ponovo pojačali, dok kod bolova u bočnim stranama vrata nije ništa pomagalo, ni masaža ni masti i sl.izuzev malog opuštanja. Na skorašnjem rendgenskom snimku se ne vide nikakve značajne promjene na vratnoj kičmi. Međutim ja već sedam (7)godina imam prilično velike probleme sa jakom anksioznošću (neki doktori kažu da to i jeste glavni razlog navedenih tegoba) koju do sada nisam uspio da riješim, zimi je toliko izražena da čak ni vježbe ne mogu da radim zbog iscrpljenosti i malaksalosti i svih ostalih simptoma (san,apetit i sl.). Farmaceut u apoteci mi je predložila MYDOCALM. Zanima me Vaše mišljenje. Imam 45 god. Tokom toplijeg dijela godine ti bolovi kao i anksioznost se smanje.
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 09. 02. 2009.
    • Moguće je da se radi o "fibrozitima" tj. fibroznim čvorićima u mišićima vrata i međulopatičnog predela. Najbolje deluje ručna i ultrazvučna masaža, kao i zagrevanje. Važno je da zauzimate pravilan stav pri sedenju, odnosno izbegavate dugo sedenje sa nagnutom glavom i povijenim ramenima. možete uzimati lekove iz grupe nesteroidnih antireumatika.