Poštovani.
    Radi se o mom sinu, koji ima 22 godine. Od pre nekoliko dana se žali na bolove u vratu, kaže da ga grlo ne boli već samo spolja od obe dve strane, kaže boli ga i kada okreće vrat. Pošto sada sprema ispite ne može da ode kod lekara, pa bih Vas molila da mi pošaljete odgovor o čemu se radi, i šta može da uzima. Isto bih želela da Vam čestitam praznike i poželim da još dugo da radite ovim tempom.
    Unapred zahvalna jedna majka.

    Odgovoreno: 10. 01. 2009.
    • Verovatno se radi o zategnutosti mišića vrata, što može biti posledica nepravilnog položaja i prinudnog stava u toku dugog sedenja i učenja. Može da koristi preparate za spoljnu upotrebu (gelovi i kreme sa antireumatskim delovanjem, npr. Diklofenak sprej, biofreeze gel i sl.) koje će blago utrljati , kao i lagane vežbe za razgibavanje. Veoma je važno da zazuzima pravilan stav pri sedenju, kao i redovna fizička aktivnost.