Šta je Gonarthrosis deformans lat dex. Ostheochondrosis patellofemoralis lat dex.?

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Gonartroza je degenerativno reumatsko oboljenje zgloba kolena koje se karakteriše smanjenjem zglobnog prostora, pucketanjem kolena, bolovima naročito pri silaženju niz stepenice. Osteohondroza patelofemoralnog zgloba je bolest hrskavice na zglobnoj strani čašice. Obe stvari daju neprijatne tegobe vezane za koleno, ali se vrlo uspešno mogu lečiti fizikalnom terapijom i lekovima (npr. PERIGONA)