Imamo sina od dve godine. Pre mesec dana smo primetili da palac na levoj ruci ne može da ispravi, stoji ukočen i kada mi pokušamo da mu ispravimo, izleti neka kost. Njega to ne boli. Vodili smo ga kod ortopeda koji je samo pogledao prst i postavio dijagnozu Trigger finger i zakazao nam operaciju već za sledeću nedelju. Želela bih da čujem još nečije mišljenje.
    Da li je operacija neophodna tako brzo, da li prst može da se ispravi vežbama, da li bi se prst normalno razvijao i ako ga ne bi operisali? On ga za sada normalno upotrebljava. Da li bi kasnije moglo biti većih problema, osim estetskih ako ga ne bi operisali. Mi u stvari ne bi voleli da ga stavljaju u anesteziju i pod nož ako nije neophodno.
    Unapred zahvalna majka.

    Odgovoreno: 12. 12. 2008.

Komentari na pitanje: #16629

    • Imam na srednjem prstu finger trigger, skoro vec preko jedne godine, prije 2 mjeseca su mi ubrizgali stereoid ali posle 1 meseca sve je bilo isto! Sada moram da zakazem opreciju jer sve postaje bolno i otezava mi funkciju u lijevoj ruci.