Poštovana,
    moja majka boluje od reume i spondiloze. Nema hrskavicu na tri kičmena pršljena, kao ni na kuku "leže kost na kost". Išla je kod mnogih lekara, pila razne lekove, primala injekcije i mazala razne masti. Takodje joj nije ni pomogla banja. Koristi "VITAFON" kao i "kosmodisk" i ništa joj i ni od tog ne pomaže. Inače je i srčani bolesnik, a srce traži šetnju, a ne može da šeta dugo zbog bolova u kičmi. Čula sam da postoji sada ću ja to prostim rečima "da se ubrizga neki gel umesto hrskavice" ako postoji gde mogu da se raspitam o tome ili ako Vi imate neki drugi predlog šta da probamo.
    Unapred zahvalni

    Odgovoreno: 01. 12. 2008.
    • Postoji nova generacija lekova koji "štite i obnavljaju" hrskavicu. Registrovani preparat je PERIGONA. Potrebno je da se uzima više meseci. Ako nije koristila ovaj lek, neka pokuša, ali u dogovoru sa lekarom. Ubrizgavanje gela umesto hrskavice nije rutinska metoda, ali možete konsultovati ortopeda. Takođe bi Vaša majka trebala da uradi i koštanu denzitometriju. Ako imate neki izveštaj lekara ili sa RTG-a ili magnetne rezonance, pošaljite mi dijagnozu na latinskom.